Aprilli kokkuvõte: Back in business

Ahhoii. Raske kuu oli. Eelmise kuu miinus tõmbas motivatsiooni natuke alla, kuid teadsin, et ei tohi alla anda. Poolteist aastat seda rada kõnnitud ja nüüd oleks liiga hilja tagasi pöörata. Tegelikult polegi ju põhjust tagasi pöörata, kõik on ju hästi. Bettimisest realiseeritud kasum on üle 5000€. Motivatsiooni leidsin üles ka jõusaalis. Käin nüüd seal sõbraga koos, trenn on palju intensiivsem ja saan maksimumi võtta kui julgestus on olemas.

Toitumist hakkasin samuti palju hoolikamalt jälgima. Eilsest jalatrennist jalad nii kanged, et täna lausa hea pikali kodus olla ja blogi kirjutada.

Olympicu aktsiad lõpuks müüdud ja asemelegi uued soetatud, nimelt kasvatasin natuke Tallina Kaubamaja positsiooni, kes maksis ka mulle kuu alguses dividende. Kaubamaja, LHV ja Šiauliu maksid mulle kokku ~230€ dividende. Twinost kandsin veel raha välja 800€, millest 500 liikust EstateGurusse ja 300 aktsiatesse. Hetkeseisuga olen Twinost jätkuvalt väljumas. Liikusin lõpuks Balti börsilt kaugemale ja tegin esimese aktsiaostu Soome börsil.

Sellega sai ka üks eesmärkidest (Balti turult kaugemale liikuda) täidetud. Kuigi öeldakse, et ärge üritage aktsiate ostmist ajastada, siis pean tunnistama, et mina ikka natuke jälgin kuna osta ja kuna pigem mitte. Nii suutsin Soome börsil suhteliselt õigel hetkel tehingu ära teha, sest tänaseks on see tõusnud juba peaaegu 12%. Balti börsil maksti välja palju dividende, mistõttu aktsiad langesid. Miks mu aprillikuu kokkuvõttes see langus ei kajastu on see, et excelisse kuukokkuvõtte tulemusi kandes tegi Läti gaas 25%lise hüppe, mis tõi miinuse nulli. Muidugi lükkasin ka kohe oma aktsiapaki müüki, kuid tänasesks on hind tagasi langenud ja ostjat ka ei leidunud, mida oli ka tegelikult arvata.

Estategurus panin raha kahte projekti, iseasi kas need projektid rahastatud saavad. Lisaks saabusid Estategurus esimesed intressirahad. Juurde raha Estategurusse panna plaanis enam pole, Crowdestate tundub palju ahvatlevam.

Olles algust teinud pilvekaevandusega ja vaadates seal näidatud kasumeid siis on dollari märgid silme eest kadunud, reaalsus kahjuks nii ilus pole.

Nimelt pole sealt maha arvestatud tulusid, mis söövad suure osa kasumist ära. Öeldakse, et kui miski tundub liiga hea, et olla tõsi, siis see enamasti polegi tõsi.

Aprillis sai käidud ka ühel koolitusel, kui seda nii saab nimetada. Kaks ettevõtjat rääkisid seal enda tegemistest, tehtud vigadest, tehtud asjadest. Ühe asja sain endale selgeks – ma vist pigem tahan jääda ikka investori rolli, mitte hakata ettevõtet looma.

Idufirmadel hoian jätkuvalt silma peal ja sai ühega isegi meili teel kontakteerutud, kuid kahjuks ei saavutanud me kokkulepet.

Mintos: kasum, 80,38€
Twino: kasum, 12,31€
Estateguru: kasum, 4,11€
Aktsiad: kasum, -0,01€
Bettimine: kasum, 986,08€
Krüpto: kasum, 115,16€

KUU KASUM: 1198,03€

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga