Detsembri kokkuvõte: Enamus 2018 eesmärkidest täidetud

Hellouuuu.

On aeg anda üle kaks teatepulka. Üks siis Detsembrilt Jaanuarile ja teine 2018lt 2019le. Detsembris keskendusin enamasti tööle. Tööd tegin kokku 3 nädalat. Viimati töötasin nii pikalt Juunis. Ühtlasi sai teenitud ka rekord palk ~4k€. Hakkan ka vaikselt mõistma, kuidas sellise palga saajatel kulub kõik ära, sest nüüd mõtlesin isegi, et “ohh see kuu saab lubada seda, seda, seda ja seda” kuniks kaine mõistus pähe lõi, et tuleb ikka säästa ja osta vaid asju mida tõesti vaja on. Jõulukuu Detsember on õnneks läbi, mis ilmselt on aastas üks suuremate kuludega kuu. Kingifondi läks tänavu 718€(enamus sellest oli telekas). Varasemalt pole nii palju läinud. Seevastu olid aastavahetuse kulud nullilähedased, sest õnnestus see haigena voodis veeta.

Suundume nüüd rahajuttudesse. Vähendasin jätkuvalt aktsiate osakaalu portfellis. Läti gaasi müügist realiseerisin 81.5€ kasumit. Hansa Matrixi müügist realiseerisin 99€ kahjumit. LHV aktsiate müügist realiseerisin 70€ kasumit ning Šiauliu müügist 465€ kasumit. Dividende Detsembris kuskilt ei laekunud.

Bettimises ei läinud asi üldse. Ei realiseerinud mingit kasumit. Ühtlasi võtsin vastu otsuse bettimises aja maha võtta ja teha paus. Leidsin, et oleks vaja läbi mõelda uuesti strateegiad ja ka juurde õppida enne kui jätkan.

Ühisrahastus tiksus omas mullis, ei liigutanud seal lillegi. Seevastu olin aktiivsem Funderbeamis, kus osalesin Autolevi Syndicate ja Funderbeam Convertible rahastamisel.

Aasta tagasi sai püstitatud mõned eesmärgid:

1) Portfelli lisandub aasta jooksul vähemalt 12 000€, ehk siis 1000€ kuus.
2) Käia vähemalt ühel soojamaa reisil (Läti ei lähe soojamaa reisi alla)
3) Kaotada 5kg (Trenn ja toitumine käib juba jaanuari alguselt täies hoos)
4) Loobuda suitsetamisest
5) Vähendada pidutsemist (läheb ka hästi, pole veel see aasta peole jõudnud)
6) Viia enda pensioni varad üle Tulevasse.

Vaatame kuidas siis nendega läinud on.

1)Mainin veel ära, et siin on silmas peetud ainult realiseeritud kasumit, mitte paberil olevat kasumit/kahjumit ega sääste. 9194€ suutsin realiseeritud kasumit toota, ehk eesmärk jäi täitmata. 76,6% eesmärgist suutsin täita.

2) Käisin Märtsis Egiptuses. Eesmärk täidetud

3) Ma ei suuda kuskilt leida kui palju ma aasta tagasi kaalusin, seega ei oska ka öelda kas see eesmärk on täidetud või mitte 😀

4) Võib öelda, et olen suitsetamisest loobunud. Napsise peaga olen teinud aga kaine peaga ja igapäevaselt olen suitsetamisest prii. Eesmärk täidetud

5) Pidutsemist olen ka kõvasti vähendanud. Eesmärk täidetud

6) Pensioni varad on Tulevasse üle viidud. Eesmärk täidetud.

Uueks aastaks sean hetkel vaid ühe eemärgi: Saada kaasaga maja valmis ning sinna sisse kolida.

Mintose kasum: 89,35 €

Robocash kasum: 0,95€

Estateguru kasum: 13,11€

Crowdestate kasum: 6,27€

Aktsiad ja aktsiafondid kasum: 517,5€

Bettimise kasum: 0€

Krüpto kasum: 0€

Ettevõtete osaluse kasum: 0€

REALISEERITD KUU KASUM KOKKU: 627,18€

6 thoughts on “Detsembri kokkuvõte: Enamus 2018 eesmärkidest täidetud”

  1. Võta omale veel üks eesmärk selleks aastaks: tuleta meelde, et eesti keeles kirjutatakse kuude nimed väikese tähega.

    1. Ei investeeri, kuulduste kohaselt on seal liiga palju hapusid laene (keskmiselt 40% kui mälu ei peta)

  2. Tahtsin lihtsalt kiita, et selliseid eesmärke sead ja neid reaalselt ka täidad. Müts maha. Oleks kasvõi 25% eestlastest sellised, siis me oleks kordades rikkam ja arukam riik. 🙂 Mõnus lugemine. Nipet-näpet kirjavigu oli tõesti, aga mitte midagi hullu – “pensionivara” ehk parem “pensionifondina” kasutada.
    Tubli, et võtad seda teekond tervikuna. Müts maha. Ise samal rajal ja püstitan sarnaseid eesmärke. Veel vingemalt edasi ja nii kümme aastat jutti ning oled väga kaugel oma finantsvabadusega!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga