Jaanuari kokkuvõte: Upsteami väärtus on kahekordistunud

Get rich or die trying

Hellouuuu

Märkamatult on jaanuar läbi saanud ning käes on veebruar – nõme kuu. Kes investeerimisega tegeleb teab väga hästi kui tüütu on tuludeklaratsiooni täita ja seda veel eriti siis kui su portfell on korralikult hajutatud laiali. Ma pole küll selgeltnägija (vähemalt ei tea, et oleks), kuid millegipärast näen ette, et deklaratsiooni täitmisega tuleb korralik peavalu.

Suundume nüüd rahajuttudesse. Sain jaanuaris Silvano Fashion Group’ilt 34€ jagu dividende. (LHV lehel olid kirjas “dividendid”, nasdaq lehel oli kirjas “aktsiakapitali vähendamise väljamakse”) Niipea mul neilt midagi enam loota pole, sest mul oli vanast ajast kogemata sisse jäänud müügiorder, mis täitmisele läks. Müügist realiseerisin 51€ kahjumit.

Kuigi Postimees kirjutab, et rahandusministeerium järgmiseks poolsajandiks majanduslangust ei prognoosi, siis mina olen teist meelt ja hoian hetkel aktsiaturgudest eemale.

Mintoses tegid laenud head tööd ning tõid üle aastase vahega taas kolmekohalise summa higivaba tulu, täpsemalt 102,4€.

Robocash tõi vaid 61 senti, ei saa kuidagi seal asja käima. Kaalun juba sealt väljumist.

Estategurus tegid laenud head tööd mille tulemusena tõid laenud higivaba tulu 23,08€ jagu, mis on ka ühtlase selle portaali rekord.

Delfis kirjutab, et Crowdestates on esimesed projektid hapuks minemas. Minu portfellis õnneks neid projekte pole, millest jutt käis. Kasum jaanuaris tagasihoidlikud 5,63€

Funderbeamis on teinud head tööd Upsteam Syndicate, mis on enda väärtust tõstnud 100% ehk kahekordistanud. Nii on minu ~700€ investeeringust saanud ligi 1400€. Kõike seda siiski paberil, sest ei ole plaan veel müüa midagi. Kuu kokkuvõttes on idufirmade osaluse kasumi lahtris 0€, sest kui mõni uus lugeja ei tea, siis kirja lähevad ainult realiseeritud kasumid. Paberil olevat kasumit ma kirja ei pane.

Funderbeamis on Bikeep raha kaasamas välismaale laienemiseks, Lead investoriks on vana hea Madis Müür. Hoian asjal silma peal ja on võimalik, et ka osalen selles. Pean veel enne natuke kodutööd tegema.

Nagu aasta tagasi toimus ka see aasta Ranna Mesila poolt korraldatud projekt: mesilastesse investeerimine. Osalen ka see aasta selles projektis. Kui nüüd aus olla siis on leping juba tehtud ka järgmiseks aastaks.

Mintose kasum: 102,4 €

Robocash kasum: 0,61€

Estateguru kasum: 23,08€

Crowdestate kasum: 5,63€

Aktsiad ja aktsiafondid kasum: – 51€

Krüpto kasum: 0€

Ettevõtete osaluse kasum: 0€

REALISEERITD KUU KASUM KOKKU: 80,72€

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga