Kuidas säästa tehnika ostmisel

Kindlasti on paljudel tuttav tunne, kui lähed poodi telekat ostma ja kuu aega hiljem avastad kuskilt mujalt
poest, et kurat, siit oleks saanud sama teleka 50€ odavamalt. Või siis sama näide mõne muu tehnikaga. Kuidas
sellist asja vältida? Käia läbi kõik poed, panna kirja kõik mudelid ja hinnad ja teha siis valik? On ka lihtsam
lahendus. Appi tuleb https://www.hinnavaatlus.ee/
Ise avastasin selle lehe juba üle 7 aasta tagasi ja olen tänu sellele lehele kokku hoidnud sadu eurosid.
Antud lehel on otsingus valdav enamus poodides müüdavast tehnikast, kokku ligi 350 000 toodet. Samuti on lehel asjalikud filtrid toodete otsimisel. Hinnavaatluste suurim pluss on see, et näed sinu poolt valitud toote hindu erinevates poodides. Teeme läbi ka ühe näite. Jaan ja Mari tahavad mõlemad osta endale Philipsi 4K 65tollist televiisorit. Jaan astub esimesse poodi sisse, kus osav müügimees teeb oma töö ja Jaan lahkub poest televiisor kaenlas, ise 1020€ võrra vaesem. Mari otsib aga hinnavaatlusest sama televiisorit ja leiab endale sobiva poe kust
soetab sama televiisori 770€ga. Võit sama toote pealt on 250€.

Seega on täiesti reaalne säästa kogu kodutehnika pealt tuhandeid eurosid, kasutades Hinnavaatlust.
NB! Hinnavaatlus pole minult tellinud reklaami.

6 thoughts on “Kuidas säästa tehnika ostmisel”

 1. Oh, olen hinnavaatlust kasutanud juba umbes 10 a. Asendamatu värk. Muidugi on alati võimalus ka välismaalt odavamalt asju tellida, kuid mitte alati pole see sobiv variant. Aga mina omalt poolt soovitaksin Tammsaare teel, Tallinnas asuvat Euronicsi esindust kaeda. Seal on palju laotühjenduskraami, praake, näidiseid ja tagastatud tooteid. Kuidagi juhtus nii, et paar aastat tagasi ostsin uue köögi jaoks sealt kõik vajamineva tehnika. Näiteks külmkapp, millel oli esiuksel mõlk, oli hinnast alla lastud mitu sada eurot (ostuhinnaks jäi vist 150 euri) ja kuna tegu oli integreeritava külmikuga, siis polnud mul mõlgist sooja ega külma.
  Nii et sealt võib päris palju head kraami skoorida. Muidugi tuleks ka säilitada kriitiline-skeptiline meel 🙂

  1. Sattusin Soomes ka ühte tehnika outlet poodi, mis oli ka praake, näidiseid jms tooteid täis. Ulme hindadega võis ikka asju leida. Peab isegi Tallinna tulema ja selle Euronicsi üle vaatama 🙂

 2. Hinnavaatlus on hea. Enamasti parim hind mõnes e-poes, kust mõtekas siis tellida, kui toode laos olemas. Vastasel korral võid ise Saksa Amazonist vmt tellida.

  Samuti tasub teatud toodete puhul juba vaadata Hiina brändide poole. Xiaomi jmt hea hinna-kvaliteedi suhtega. Gearbest.comist olen ise paar asja tellinud, viimati Xiaomi MiBand 3 pulsikella vist 25 euriga.

  1. Väiksemaid asju olen isegi tellinud välismaalt, kuid suuremad(telekas, külmkapp jms) olen siiski Eestist võtnud 🙂

 3. Hinnavaatlusest tasub vaadata ka kasutatud kraami. Kuna tehnika hind kukub meeletu kiirusega, siis ise olen pidanud mõistlikumaks osta vähekasutatud, aga kvaliteetset tehnikat.
  Ise olen ostnud paar sülearvutit, tahvelarvuteid, teleka, telefoni.
  Seni pole ühegi ostuga alt läinud. Enne pakkumisi tuleb müüja kohta eeltöö kindlasti ära teha.

  Mõistlike asjade leidmine eeldab muidugi järjepidavat jälgimist/vaatlemist. Esiteks, et normaalne pakkumine ära tunda ja teiseks, et Eesti turg on väike ja uusi pakkumisi ei tule palju peale.

  1. Kui pead silmas sealset foorumit, siis olen isegi seal müünud ning ostnud mitmeid telefone, sülearvuteid ja palju muud. Profiilis on mul 74 positiivset, 0 neutraalset ja 0 negatiivset tehingut selle 7 aasta jooksul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga