Maikuu kokkuvõte: realiseerisin kasumit ja tegin uusi investeeringuid

Helloou. Võtame siis Mai kuu kokku ja anname teatepulga üle Juunile. Sain Mais aasta vanemaks.
Selleks puhuks sai soetatud uus jalgratas. Siinkohal pean kurvastama Madis Müüri, ei ostnud Amplerit.

Ostsin vana hea Merida maastikuratta. Palju ei jõudnud ringi vaadatagi, juba kolmandas poes läks ostuks. Sain ~20% alla ning jalgratta hinnaks kujunes 450€. Kusjuures oli mul kindel plaan osta hübriid ratas, kuid need nägid ikka nii koledad/naljakad välja, et pidin ümber otsustama. Maastikuratas ei liigu küll aslfaldil nii kiiresti edasi kui hübriid, kuid vähemalt ei naerda ratast välja ja ka pruut käib minuga sõitmas.

Hübriidi ostu puhul oleksime ilmselt sõitnud saja meetrise vahega, temal nägu peas, et ta ei tunne mind. Sai ka ilusate ilmadega sõitmas käidud. Kes see ikka tahab jõusaalis kardiopäevi teha, kui väljas päike lõõmab. Kilomeetreid kogunes mais kokku 100 kanti. Selles osas ei suuda veel ja olgem ausad, ilmselt ei hakkagi suutma võistelda Jaak Roosaarega, kes Aprillis ligi 1000 kilomeetrit läbis. Minu pikim sõit oli järjest 50 kilomeetrit, mis kestis 2 tundi ja 30 minutit. Peale seda sõitu olin täiesti tühi ka.

Jõusaalis trenn ning ka toitumine väikeste mööndustega sujuvad hästi. Jõu näitajate poolest elu parimas vormis. Rasva vaja veel maha saada. Suvel on see natuke raskendatud. Jäätis, kerge karastav jook ja sinna kõrvale kuuluv snäkk on need raskendavad ohud.

Toitumiskavade järgi toitumine on suhteliselt kulukas, mis ilmselt pole kellelegi mingi uudis. Kulukas toitumiskava ja säästev investor ei ole parim kooslus, aga ei tahaks ka kummagis osas järele andmisi teha. Seega tuleb otsida lahendusi.

Näiteks soetasin endale hakklihamasina. Kui muidu maksab 5% rasvasisaldusega hakkliha, mida mu kava ette näeb ~6,5€/kg, siis mina ostan 5% rasvasisaldusega liha 3,99€/kg ja teen sellest ise hakkliha. Võit iga kilo pealt 2,5€ ja neid kilosid tuleb ikka kuu jooksul kokku palju. Samuti teen kanahakkliha, millelt võidan ~1€+ iga kilo pealt. Hakklihamasin (mootoriga ja puha, mitte see vändatav veneaegne) maksis ~35€ ja see raha on juba lähiajal tasa tehtud.

Ühe näitena toon veel, et kui poes maksab proteiinijoogi kilo ~4,5€ siis ise blendris tehes(piim + banaan + proteiinipulber) tuleb kilo hind 2€. Võit iga kilo pealt ~2,5€.

Räägime nüüd rahajutte. Selle blogipostitusega kaasneb ka üks muudatus. Nimelt hakkan nüüd kajastama aktsiate, krüptorahade ja bettimise osas vaid realiseeritud kasumeid, nagu teevad enamus blogijatest. Ehk siis aktsiate puhul saadud dividendid ja kasum/kahjum aktsiate müümisel, krüptorahade puhul, kui raha välja kannan ja bettimise puhul samuti kui raha välja kannan. Miks ma selle muudatuse tegin? Et saada paremat ülevaadet reaalsetest kasumitest.

Mai kuus kandsin Twinost välja 325€ ja bettimisest 150€ ning see liikus LHVsse. Kui algselt olin kindel, et ei ole plaani Tallinna Sadama IPO’l osaleda, siis peale aktsiate esmapakkumise hinnavahemiku avalikustamist olin meelestatud teistpidi ja pean tunnistama, et tänase seisuga on 1000 Tallinna Sadama aktsiat märgitud. Selleks pidin müüma oma Telia positsiooni ja ka vähendama Siauliu positsiooni, millega sai realiseeritud ka ~140€ kasumit. Mais sain ka Harju elektrilt 35€ jagu dividende.

Kindlasti on paljud lugejad kursis, et Siidrikoda kaasab ekspordi jaoks raha. Mõtlesin minagi seekord rongiga kaasa minna ja omada väikest osalust Siidrikojas.

Ühisrahastus oli keskpärane kuu. Võin saladuskatte all avaldada, et juba Juuni kuust tegutsen ka Crowdestates.

Bettimises liigub asi vaikselt ülesmäge, realiseeritud sai 150€ jagu kasumit nagu ka eelnevalt juba mainisin.

Krüpto käib ikka üles-alla nagu ameerika mäed, seal ei realiseerinud midagi.

Kui keegi soovib minu teekonda finantsvabaduse suunal toetada siis võib kasutada Kucoinis seda linki SIIN ja Estategurus soovituskoodi: EGU37487

Mintos: kasum, 84,67€
Twino: kasum, 5,11€
Estateguru: kasum, 5€
Aktsiad: kasum, 175€
Bettimine: kasum, 150€
Krüpto: kasum, 0€

REALISEERITD KUU KASUM: 419,78€

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga