Märtsi kokkuvõte: bettimisest tuli suur miinus

Hilinen siin oma blogi kirjutamisega, nimelt jõudsin just reisilt tagasi. Ütlen kohe ära, et jube reis oli. Üritan lühidalt kokku võtta. Algas reis sellise jamaga, et Egiptusesse jõudes tuli lindilt mu kohver, all üks ratas. Sai siis kohe kohapeal mingid paberid täidetud ja kindlustus peaks kohvri või midagi vähemalt hüvitama.

Hotelli jõudes selgus, et meie toad pole veel ette valmistatud, nii siis istusime ja ootasime ning kui lõpuks oma toad kätte saime jõudsime seal paar minutit olla kui mu tüdruk wc’sse kinni jäi. Nii käisid seal mitu töötajat oma traadijupiga ust muukimas. Pool tundi ja uks oli lahti. 4 päeva enne reisi lõppu suutsin saada mingi mega kõhuviiruse. Nii piinlesin viimased 4 päeva kõhulahtisuse ja iivelduse käes. Isu oli samuti null.

Tagasi tulles ostsin kaasa 600g vesipiibu tubakat. Eestis tõmbas siis toll mu rajalt maha ja ütles, et 250g on lubatud. Pidin mingi deklaratsiooni täitma, kus nad siis lisasid mingid aktsiisid ja jumal teab mis asjad ja ütlesid, et nii, nüüd tuleb 65€ aktsiisi maksta. Elu kalleim tubakas vist. Ühesõnaga, neid negatiivseid asju oli palju ja kõike siia kirja ei saagi.

Räägime nüüd rahaasjadest:

1000€ mis ootas investeerimist ja Twinost välja kantud 650€ rändasid aktsiatesse. Märtsis tabas mind lugemismaania. Lugesin läbi raamatu “Aktsiatega rikkaks saamise õpik”. Minu aktsiatesse investeerimine oleks olnud palju lihtsam, kui oleksin raamatu enne seda läbi lugenud.

Avastasin raamaturiiulist “Miljonäri mõtteviisi saladused”. Sisse kirjutatud: “Kristo! Palju õnne täisealiseks saamise puhul. Olgu raha sulle mitte eemärk, vaid vahend oma eesmärkide saavutamiseks. 2.mai 2010. Ma isegi ei mäletanud, et selline raamat mulle kingitud on. Ilmselgelt on see ka mul läbi lugemata.

Tegin märtsis algust ka pilvekaevandamisega. Pilve kaevandamine e. Cloud Mining on moodus kuidas kaevandada Bitcoin’e (või teisi krüptorahasi) ilma minereid (kaevandusarvuteid) omamata. Lihtsalt öeldes sa ostad endale jagatud kaevandusvõimsust ja jagad kasumit mining pool’iga. See tähendab seda, et sõlmid lepingu kellegagi, kes pakub Pilve kaevandamise teenust (Cloud Mining Services).

Otsustasin, et hakkan Twinost väljuma ja liigun sealt üle Estategurusse või Crowdestate’i. Kandsin Twinost 500€ Estategurusse ja tegin seal ka oma esimese investeeringu. Esimeseks investeeringuks osutus Klaipeda sadama sildfinantseering. Antud projekti intress on 12%, laenuperiood 12 kuud ning LTV 28%. Kogu laenu summa on 1 150 000€, mille ka 1180 investorit suhtelist kiiresti ära täitsid. Keskmine investeeritud summa investori kohta tuli seega ~1000€. Laenuvõtja lisas aastaintressile boonusintressi 1%, kui investeeringu summa oli 30 000€ või rohkem (kokku 13%).

Kui keegi otsustab, et Estateguru võiks olla koht kus alustada investeerimsteed ning hakkab kasutajat registreerima siis võib kasutada minu soovituskoodi: EGU37487.

Aktiivsemad rahajuttude lugejad on kindlasti kursis ühe huvitava projektiga, investeerimine mesilatesse. Muhu saarel asuv Ranna Mesila pakkus huvilistele võimalust paigutada 180 eurot mesilaspere soetamisse. Iga investor saab endale ka oma numbriga mesitaru, kus elava mesilaspere tegemistega saab ennast kursis hoida.

Hooaja lõpus makstakse investoritele nende panustatud kapital tagasi ning “tootluseks” peale 5 kg puhast mett. Huvi oli rahval väga suur ja tunni ajaga läksid välja kõik investeeringud. Vastu võeti 20 investeeringut. Nüüd trummipõrin – jahh, mina olin üks neist, kes investeeris sinna. Arvestades, et 660g purk mett maksab neil 5,5€ siis oli tegu väga hea investeeringuga. Laenuperiood on 5 kuud, võite ise tootluse eurodeks ümber arvutada.

19. märtsil avaldati Nasdaq Balticu börsi vahendusel teade, et Olympic Entertainment Groupi suuromanikud Armin Karu ja Jaan Korpusov on oma osalust maha müümas ning ostjaks olev Odyssey Europe AS teeb vabatahtliku ülevõtmispakkumise ka väikeaktsionäridele hinnaga 1,9 eurot aktsia kohta. Oman ka ise natuke Olympicu aktsiaid ja olen pettunud. Oleks minagi eeldanud suuremat väljaostuhinda või erakorralist dividendi.

Märtsis leidis ka aset minu esimene intervjuu.

Tagasiside on siiamaani hea ning Märtsi loetumate uudislugude topis platseerus minu intervjuu 4. kohale. Märtsi blogipostituste loetavuse topis leidsin end teiselt kohalt. Suure kummardusega riputan hõbemedali seinale.

Mintos: kasum, 85,7€
Twino: kasum, 24,39€
Estateguru: kasum, 0€
Aktsiad: kasum, 399,01€
Bettimine: kasum, -2724,14€
Krüpto: kasum, -207€

KUU KASUM: -2422,04€

Mis juhtus bettimises? Kuu algas ülihästi, 3 nädalaga oli kasum üle 2000€ juba. Kuid siis hakkas tulema kaotus kaotuse järel. Suurim vaenlane sellises olukorras on su enda mõistus. See on inimloomuses, et tahad kaotatud kiiresti tasa teha või hea edu korral muutud liiga enesekindlaks.

Tegelikult on asi kontrolli all, sest kaotatud summa läks maha realiseerimata kasumi arvelt mitte kuskilt pangakontolt vms. Üritan jälle end jalule saada vaikselt bettimisega. Kui intervjuus mainisin, et kui ma saaks bettimisele kindel olla siis oleks minu jaoks finantsvabadus saavutatud, siis just sellised stsenaariumid näitavadki miks ei saa kindel olla sellele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga