Oktoobrikuu kokkuvõte: Uus realiseeritud kasumi rekord!

 

“Oktoober. Huvitaval kombel on see üks ohtlikem kuu aktsiatega spekuleerimiseks. Teised samasugused kuud on juuli, jaanuar, september, aprill, november, mai, märts, juuni, detsember, august ja veebruar.” Mark Twain

Helloouu.

On aeg teatepult üle anda Oktoobrilt Novembrile. Seekordne 3 nädalane puhkus möödus koduselt. Ei võtnud ühtegi trippi ega spaatuuri ette. Taipasin, et kodus olles jääb mul igapäevaselt oma tegemiste kõrvalt aega üle ning et seda ratsionaalselt ära kasutada, võtsin vastu otsuse, et hakkan enda pilditöötlus oskusi arendama. Kirjutan sellest lähiajal eraldi lähemalt.

Novemrist vahetan ka jõusaali. Nüüd käin MyFitnessi asemel Tervise paradiisi uues saalis. Jõusaali vahetuse võtsin ette, sest Tervise paradiisis on nüüd uus jõusaal, mis on läbi kahe korruse. Seal on asjalikum masinapark ja lisaks on seal ka 2 sauna (aurusaun ja tavaline saun). Nii usukumatu kui see ka pole, aga Pärnu MyFitnessis pole ühtegi sauna. MyFitnessi lehel näitab treeninguid kokku: 566. Vahepeal sai ka muid saale külastatud, seega on minu “karjääri” jooksul treeninguid olnud kokku ~600 kanti.

MyFitness

Suundume nüüd rahajuttudesse. Nagu pealkirjast lugesite suutsin Oktoobris teha realiseeritud kasumi rekordi, kus lõin vana rekordi üle 66€ga. Kümne kuuga olen realiseerinud 7966€, mis on 2/3 ehk 66% aasta algul pandud eesmärgist milleks oli 12000€. Kui algselt oli eesmärk 1000€ kuus siis nüüd tuleks eesmärgi saavutamiseks realiseerida kummalgi kahel järgmisel kuul 2000€, et täita alles jäänud 1/3 eesmärgist. Kas seda ka teha suudan? Elame-näeme.

Säästuprotsent Oktoobris oli 41% millest 65% investeerisin Estategurusse. Ülejäänud läks vihmafondi. Järgmisel kuul tuleb ka vist teha “jõulukingifond” ja ka sinna koguma hakata.

Kas peale seitsme aasta suurimat börsilangust keegi tahab üldse oma kokkuvõttes aktsiatest rääkida? Mina tahan! Jõudsin arusaamale, et tahan aktsiate osakaalu enda portfellis vähendada. Õnneks jõudsin sellele arusaamale enne börsi langust. Müüsin maha Tallina Sadama, millega realiseerisin 450€ kasumit ja müüsin ka Harju Elekri, millega realiseerisin 220€ kasumit. Dividende laekus Oktoobris vaid Läti Gaasilt 30€ jagu. Aktsiate müügist ja dividendist saadud raha läks ühisrahatusse, täpsemalt Mintosesse ning Crowdestatesse.

Bettimises oli hea kuu. Realiseerisin 1000€ kasumit, mille investeerisin ühisrahastusse (Mintos, Estateguru). Betsafe’s oli kampaania, kus tuli teha 5€ panus seitsmele mitmikpanusele miinimum koefitsent 1.3ga. Võitjate vahel läks jagamisele 2500€+ pileti enda võidusumma. Õnnestus ka minul 7 mängu pihta panna ning 110€ jackpotist saada. Pilet ise võitis veel lisaks 65€. Coolbetis on mitmeid kampaaniaid, millest saad tasuta osa võtta. Näiteks “Coolbet liiga: mängi tasuta, võida päriselt”, kus tuleb ennustada Premier League mängude tulemusi. Iganädalane auhinna fond on 550€. Kestab mäng 10 nädalat ehk 10×550€. Turniiri üldvõitja saab reisi Premier League mängule. Sarnane kampaania on ka “Meistrite Liiga Väljakutse” kus on samuti iganädalane auhinna fond 550€. Kestab mäng 3 nädalat ehk 3×550€. Lisaks on välja pandud 10000€ suurune jackpot, mille võitmiseks tuleb ennustada korrektselt kõik skoorid 1. raundis. Kolmas kampaania on “VASTA VIKTORIINI KÜSIMUSTELE JA VÕIDA TASUTA PANUSEID IGAL MEISTRITE LIIGA MÄNGUPÄEVAL” ehk siis vastad ühe mängu kohta 5st küsimusest vähemalt 4 õigesti ning teenid 10€ suuruse livebeti. Kõik need 3 kampaaniat on tasuta osalemisega. Kui keegi tahab Coolbetis kasutaja teha ja kätt proovida võib kasutada minu soovituslinki.

Räägime nüüd ühisrahastusest. Mintoses hetkel kõik sujub. Raha läheb ilusti välja ning mina olen rahul. Kasumit tuli see kuu Mintoses 43,49 €. Olen Mintoses osakaalu oluliselt tõstnud, seega võiks kasum tulevatel kuudel olla oluliselt suurem. Kui keegi soovib Mintoses tootlusele 1% lisaks teenida siis võib kasutada minu soovituslinki.

Twinost väljumine ikka kestab. See kuu kandsin jälle sealt 35€. Arpillist hakkasin Twinost väljuma ja hetkel on 42,36€ veel sees. Hoian kindlasti kursis kui pikaks Twinost väljumine kujuneb kokkuvõttes.

Crowdestatesse ja Estategurusse lisatud raha eest sai ligi võetud uusi projekte. Ühisrahastus on minu jaoks atraktiivsemaks muutunud mistõttu olen ka selle osakaalu portfellis suurendanud. Kui keegi soovib Estateguruga liituda siis võib kasutada minu soovituslinki.

Robocashis suutsin kuidagi kogemata klõpsata linnukesele, mis kannab kõik laenudest laekunud raha otse pangakontole. Nii sattus minu pangakontole kogemata 172,57€ mille otsustasin investeerida Mintosesse.

Oktoobris sain kätte ka Siidrikojalt motivatsioonipaketi, milleks oli karbi sees 3 erinevat Siidrikoja siidrit (Hipster, Snoob, Mimikri) ning T-särk. Samuti ootan motivatsioonipaketti Tankerilt. E-mailile nad millegipärast vastata ei taha, ju siis tuleb mingiaeg ise pakile pealinna järgi minna.

Siidrikoda

Rohkem soovituskoode leiad SIIT

 

Mintos: kasum, 43,49 €

Twino: kasum, 0,77€

Robocash: kasum, 4,27€

Estateguru: kasum, 5,92€

Crowdestate: kasum, 2,7€

Aktsiad ja aktsiafondid: kasum, 700€

Bettimine: kasum, 1000€

Krüpto: kasum, 0€

Ettevõtete osalus: kasum, 3 Siidrikoja siidrit

REALISEERITD KUU KASUM KOKKU: 1757,15€

2 thoughts on “Oktoobrikuu kokkuvõte: Uus realiseeritud kasumi rekord!”

 1. Tere

  Millised valikud Mintoses teed või siis kuhu paned linnukese ette, et saaks näha konkreetse kuu sissetuleku intressi ? Seal on neid päris mitmeid, mõni tekitab segadust,et kas sai ikka õige linnuke teatud valiku ette pandud.
  Kuidas sul automaatpakkumine Mintoses seadistatud on, mul tekkis probleem, laguses läks raha ilusti välja ,siis jäi toppama, mitte,et intressi ootus liiga kõrge oleks olnud ,aga just see portfelli size, alguses oli see 1000, kui tõstsin selle 1500,läks seisev raha välja. Oskad seletada selle eripärasust ?

  1. Tere,

   Mina nii iga kuu kohta inresse eraldi ei vaatagi. Panen iga kuu algus excelisse Account Balance’i. Kui Account Balance on ühe kuu algul 10 000€ ning teise kuu algul 10 100€ siis 100€ panen kuukasumina kirja. Nüüd nende numbritega on juba võimalik ka kuu sissetuleku intress arvutada. Võimalik, et seda saab ka Mintosest vaadata, kuid kuna ise ei kasuta siis jään vastuse võlgu.
   Minu automaatpakkujad on hetkel seadistatud nii, et valikus on vaid need laenukontorid, mis elasid üle eelmise majanudskriisi. Ühe erandina on ka veel valikus Mogo. Investeerin 1-24 kuulistesse laenudesse intressiga al.11%. Hajutan korralikult, ehk siis investeerin 10€ kaupa.
   Arvan, et Sinu portfel size’ga seotud juhtum oli kokkusattumus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga