Veebruari kokkuvõte

Kui teistel on siin veebruar säästukuu, siis minul hoopis vastupidi. Kulusid rohkem kui tavaliselt, nimelt sai kuu alguses astutud Tuleva liikmeks, mis  läks maksma 100€. Ei läinud palju aega mööda kui sain Swedbankist kõne, et miks te pensionifondi vahetasite. Üritasin siis selgeks teha, et pole rahul tootlikusega ja tasud suured. Sain päris pikalt seletada kui lõpuks helistaja alla andis ja jututeemat sujuvalt muutis, et millega te panka sisse logite.

Ei olnud saladus, et juba pikemat aega paroolikaarti ja olen kursis, et need võetakse järgmise aasta alguses kasutuselt ära. Kasutan smart-id’d ja olen rahul. Saabus lõpuks kauakardetus õudus – tuludeklaratsioon. Sain pika-pika pusimise peale tehtud. Ühisrahastuse tulu deklareerisin ära ja pean peale maksma üle 300€. LHV pangakonto märkisin deklaratsiooni investeerimiskontona. Sellega saan tulumaksu maksmise edasi lükata.

Jätkates veebruari väljaminekutest siis kõige suurem väljaminek oli see, et sai ostetud märtsi lõppu Egiptuse, Hurghada reis, mis läks koos viisa ja reisikindlustusega maksma ~600€. Lugesin Varatasku veebruari kokkuvõtet ja sain teada, et temal on nüüd tasuta reisikindlustus, sest astus LHV au-kliendiks. Tahaks isegi selleks saada, kuid hetkel pole selle vääriline. Au-kliendiks saamise eeldus on 2000 € igakuine laekumine LHV Panka või varade maht 50 000 € LHV Pangas.

Kindlasti on enamus kursis kuu alguses olnud kõikumistest aktsiaturul,nii Balti aktsiates kui ka mujal maailmas. Kuna endal oli nagunii aktsiaost planeeritud siis sain seda langust ära kasutada ideaalselt selleks. Veebruari alguses bettimisest välja kantud 1640€st 1440€ liikus LHV’sse ning ülejäänud 200€ liikus krüptorahadesse. Kandsin Mintosest lisaks 500€ välja LHVsse ja nii lisandusid minu aktsiaportfeli Läti Gaasi ja Saf tehnika aktsiad. Viimase ost polnud just kõige paremini ajastatud, sest see on allamäge liikunud sujuvalt. Langustest hoolimata jäi minu aktsiaportfell kuu lõikes plussi ja tuleb rahul olla.

Ühisrahastuses oli sissetulek stabiilne nagu ka tavaks on saanud. Krüptorahad hakkasid lõpuks vaikselt ülespoole liikuma, mis on vaid positiivne. Hetkel rohkem raha sinna panna plaanis pole.
Bettimine oli veebruaris üks paras peavalu. Aktsiate kõikumised oli nohu selle kõrval. Ütlen ausalt, polnud palju puudu et oleks miinusega lõpetanud üldse.

Et olla edukas selles valdkonnas siis on vaja head analüüsimisvõimet, motivatsiooni ja ka õnne. Viimast ei olnud üldse. Võtab aega psühholoogilise  enesekindluse tagasitöötamine peale kaotusseeriat. Tuleb säilitada kaine mõistus. Mina näen siin palju seoseid pokkeriga.

Nüüd märtsi alguses kandsin bettimisest välja 380€ ja Mintosest 620€, ehk mind ootab ees ülesanne – välja mõelda kuhu ma selle 1000€ investeerin.

Kuigi kuu kasum oli viimaste kuude väikseim, siis lõpetasid kõik varaklassid positiivse kasumiga.
Leidsin eile postkastist LHV ajakirja “investeeri”. Väga positiivne üllatus nende poolt.

Selle aasta eesmärkidest rääkides:

1) Portfelli lisandub aasta jooksul vähemalt 12 000€, ehk siis 1000€ kuus. -Tegemisel, graafikus
2) Käia vähemalt ühel soojamaa reisil (Läti ei lähe soojamaa reisi alla ? ) -Reis ostetud, Egiptus märtsis
3) Kaotada 5kg (Trenn ja toitumine käib juba jaanuari alguselt täies hoos) -[TEHTUD](tänaseks kaotatud 5.8kg)
4) Loobuda suitsetamisest (siiamaani 1 suitsu teinud see aasta) -Jätkuvalt pole rohkem teinud
5) Vähendada pidutsemist (läheb ka hästi, pole veel see aasta peole jõudnud) -Jätkuvalt pole peol käinud
6) Viia enda pensioni varad üle Tulevasse. (kes ei tea millest jutt käib võib kiigata https://tuleva.ee/ ) -[TEHTUD]

Mintos: kasum, 92,6€
Twino: kasum, 23,61€
Aktsiad: kasum, 307,76€
Bettimine: kasum, 406,71€
Krüpto: kasum, 147,34€

KUU KASUM: 978,02€

Vaatasin Rahajutud.ee Veebruari blogipostituste loetavuse top10 ja leidsin enda Jaanuari kuu kokkuvõtte 5. kohalt. Tuli suure üllatusena.

Natuke veel ja poodium paistab ?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga